Menu

تامین مالی گروه اقتصادی کرمان خودرو از طریق فروش سهام جدید در بازار فرابورس ایران

تامین مالی گروه اقتصادی کرمان خودرو از طریق فروش سهام جدید در بازار فرابورس  ایران

 به گزارش روابط عمومی تامین سرمایه نوین، روز یکشنبه 2 مهرماه سهام گروه اقتصادی کرمان خودرو ( سهامی عام) در نماد " کرمان خودرو" از طریق پذیره‌نویسی عمومی در بازار فرابورس و با هدف تامین مالی این گروه مورد معامله قرار گرفت. در این پذیره‌نویسی شرکت تامین سرمایه نوین به عنوان مشاور عرضه و متعهد پذیره‌نویسی و کارگزاری تامین سرمایه نوین نیز به عنوان کارگزار عرضه کننده ایفای نقش نمودند.

لذا در این خصوص طی گفتگویی، مدیر تامین مالی تامین سرمایه نوین با اشاره به روشهای مرسوم تامین مالی گفت:

معمولاً زمانیکه از تأمین مالی در بازار سرمایه سخن به میان می‌آید، بحث انتشار اوراق بدهی به اذهان عمومی خطور می‌کند، در حالیکه تأمین مالی در بازار سرمایه و یا جذب منابع جدید برای اشخاص حقوقی می‌تواند از طریق فروش سهام جدید و انجام افزایش سرمایه از محل منابع جدید انجام گردد. چرا که افزایش سرمایه با سلب حق تقدم از سهامداران فعلی و ورود منابع جدید و استفاده از پتانسیلهای موجود در بازار سرمایه از این طریق، از جمله روشهای متدوال عرضۀ اولیه در بورس‌های دنیا است.

 در ادامه رزاقی با اشاره به مراحل اجرایی این پذیره‌نویسی گفت: تأمین سرمایه نوین، این بار با استفاده از فروش سهام جدید، یک هلدینگ اقتصادی فعال در حوزه تولید خودرو را تأمین مالی نمود. در این راستا گروه اقتصادی کرمان خودرو با مشاورۀ شرکت تامین سرمایه نوین در ابتدا مجوز افزایش سرمایۀ خود را با استفاده از این روش خاص از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت نمود و پس از اخذ مجوزات لازم از شرکت فرابورس ایران جهت درج نماد و عرضۀ عمومی، امکان استفاده از این روش را برای این هلدینگ اقتصادی فراهم گردید. لذا هلدینگ اقتصادی کرمان خودرو به منظور راه‌اندازی اولین خط رنگ تمام اتوماتیک در شهر بم، مجوز افزایش سرمایه به حجم  400ر979 میلیون ریال از طریق عرضه سهام به قیمت اسمی از سازمان بورس اوراق بهادار دریافت نمود.

لازم به ذکر است که این سهام به مدت 30 روز از تاریخ 1396/07/02 در بازار سوم فرابورس در حال عرضه عمومی می‌باشد.

 

  • Gallery
  • Comments

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

  • 3 مهر 1396
  • نویسنده: novinibUser
  • تعداد نمایش ها: 717
  • نظرات: 0
دسته ها: Uncategorized
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
5/0
Print

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان evoq, دات نت نیوک ,dnn
دی ان ان